نا امن بودن سایت های بدون https و پیام هشدار گوگل در وبمستر تولز
شب گذشته خبری در وبلاگ مرورگر محبوب گوگل کروم منتشر شد که حاکی از آن دارد در طی یکی دو روز اخیر برخی از کاربران در پنل وبمسترتولز گوگل ، پیامی با عنوان ” Chrome will show security warnings on http://www.***.com ” دریافت کرده اند.

پیام هشدار وبمستر تولز گوگل مبنی بر نا امن بودن سایت های بدون https

در واقع هدف از ارسال پیام هشدار وبمستر تولز به کاربران خود این بوده است که گوگل از ماه اکتبر ۲۰۱۷ ( در نسخه گوگل کروم ۶۲ ) به بعد قصد دارد فرم های ورودی اطلاعات در وب سایت ها را بدون استفاده از ssl ناامن در نظر بگیرد و با پیام “Not secure” به کاربران هشدار دهد. به همین دلیل شب گذشته از طریق Google Search Console به صاحبان سایت هایی که در صفحات خود از پروتکل http برای ورودی اطلاعات استفاده میکنند پیامی به مانند تصویر زیر ارسال کرد.

پیام هشدار وبمستر تولز گوگل مبنی بر نا امن بودن سایت های بدون https

فیلدها و مقادیر ورودی اطلاعات در وب سایتها را بیشتر میتوان در صفحات تماس با ما و یا بخش نظرات سایت ها مشاهده کرد که از این رو پیشنهاد میکنیم برای اینکه با این مشکل مواجه نشوید هرچه زودتر برای حل این مساله اقدام کنید. بعد از خرید ssl میتوانید از طریق لینک آموزش زیر از سری مقالات سئو وب سایتتان را براحتی از http به https ریدایرکت کنید.

حتما بخوانید:  نقش و تاثیر گواهینامه ssl در بهینه سازی وب سایت

البته گوگل در ماه های گذشته نیز طی اطلاعیه ای به این مسئله اذعان داشت که مدیران سایت ها از یک ssl برای بالا بردن امنیت سایت خود استفاده کنند که حتی میتواند تاثیرات خوبی در سئو و بهینه سازی سایت نیز داشته باشد. اگر شما هم چنین پیامی دریافت کرده اید از طریق مشاوره سئو و یا بخش نظرات همین مطلب با ما در میان بگذارید.

لطفا به این پست رای دهید :
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]
کانال تلگرام سئو