چگونه بازدیدکنندگان را از گوگل به مشتریان سایت تبدیل کنیم ؟
آیا هر کاربری که از گوگل وارد سایتمان میشود این احتمال وجود دارد که به مشتریان بالقوه و برگشت پذیر سایت تبدیل شوند ؟ قطعا جواب این سوال خیر هست. آمارها نشان میدهد که تفاوت عمده ای بین کاربرهای وارد شده به سایت وجود دارد. اما چطور ؟ در گذشته های نه چندان دور به این شکل بود که وبمسترها به هر طریقی سعی در جذب کردن کاربر و افزایش ترافیک و رنکینگ در سایت الکسا را برای سایت خودشان را داشتند.

 

چگونه بازدیدکنندگان از گوگل را به مشتریان سایت تبدیل کنیم ؟

 

طریقه کارکرد الگوریتم های گوگل به این شکل بود که به ازای تعریف متا تگ های سایت ورودی گوگل های بسیاری را بعضا برخی از سایت ها دریافت میکردند. این باگ الگوریتم گوگل باعث شده بود خیلی از سایت ها مخصوصا سایت ها تفریحی و دانلودی با تعریف متا تگ های مطالب نامرتبط و حتی اسپم در صدر نتایج گوگل قرار بگیرند و جا را برای عرضه کنندگان واقعی آن محصول و یا مطلب تنگ کنند . به طور مثال سایتی اگر در زمینه عرضه دانلود نرم افزار موبایل فعالیت میکرد با تعریف متا تگ خرید گوشی موبایل سونی در تگ یکی از مطالب سایت خود براحتی میتوانست در صورت عدم رقیب قوی در این زمینه ، در صدر نتایج گوگل قرار بگیرد.

این مسئله هم از دید فنی و هم از بازاریابی به کلی منسوخ شده و سودی به حال وبمستر سایت مذکور ندارد. از بعد فنی الان چند سالی هست که این باگ در آپدیت الگوریتم گوگل تقریبا به طور کلی حذف شده و هر سایتی با تعریف هر متا تگی در نتایج براحتی قرار نخواهد گرفت و حتی در پاره ای از موارد اسپم شناخته خواهند شد.

از نظر بازاریابی و نرخ تبدیل مشتری هم بر اساس آمارها ثابت شده هست که هر کاربری که به ازای هر کیوردی در سایت ورود میکنند در صورت عدم دریافت اطلاعات مد نظر خود ، سایتتان را براحتی و با سرعت هرچه تمام تر ترک خواهد کرد که از آن طرف میزان bounce rate ( فرار کاربر از سایت ) که یکی از عوامل تاثیر گذار در سئو به حساب می آید را افزایش خواهد داد که در دراز مدت افت جایگاه کیورد مدنظر در نتایج گوگل را در پی خواهد داشت.

بر اساس آمار تحلیلگران و متخصصین سئو هرچه تعداد سیلاب های جمله بیشتر باشد به بازار مورد نظر شما نزدیکتر و میزان نرخ تبدیل بیشتر و بهتر خواهد بود که میانگین میزان جمله ۴ سیلابی ، ایده ال ترین ذهنیت جستجوی کاربرهای هدف با نرخ تبدیل و برگشت پذیری بالا به عنوان مشتری سایت اعلام شده است.

امیدوارم مطلب فوق مورد توجه قرار گرفته باشد.

حتما بخوانید:  کارشناس و متخصص سئو کیست ؟

موفق باشید.

لطفا به این پست رای دهید :
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

کانال تلگرام سئو


یک نظر

  • کوتاه کننده لینک

    شهریور ۷, ۱۳۹۶

    ممنونم مقاله مفیدی بود

    پاسخ

پاسخ دهید